Met deze 3 basisregels behaal je maximale creativiteit in je dag!

In deze blog lees je over de 3 basisregels om maximale creativiteit in je dag te behalen. Het zijn basisregels die je waarschijnlijk niet op school of later op de universiteit hebt geleerd. En dit is in feite te bizar voor woorden, want als je dit toepast word je maximaal creatief!

1. Zorg ervoor dat je vanuit je neocortex leeft

Ook al lijkt het één grote grijze massa, onze hersenen bestaan eigenlijk uit drie breinen, je neocortex, je limbische brein en je reptielenbrein. Je neocortex is het gedeelte in je hersenen waar je creativiteit vandaan komt. Het kan zijn dat je creativiteit wordt geblokkeerd door de dag heen, omdat je fight-, flight-, or hide-respons wordt aangewakkerd. Deze respons wordt aangewakkerd wanneer er iets gebeurt waardoor je onderbewuste brein gevaar herkent. Dit gebeurt al wanneer je in een lastige vergadering zit, je schoonmoeder iets onaardigs zegt, of zelfs als je later op de bank zit en aan het moment met je schoonmoeder denkt! Door aan stressvolle gebeurtenissen of dingen te denken, wordt precies dezelfde respons in werking gezet.

De veelheid aan impulsen en sociale interacties in de huidige samenleving, zorgen ervoor dat je veel in de fight-, flight- or hide- respons leeft. En dat heeft aanzienlijke gevolgen. Want deze respons zorgt ervoor dat hormonen als cortisol en adrenaline urenlang (per keer!) door je lichaam gieren. Dit zorgt ervoor dat je je urenlang of soms dagenlang ‘gestrest’ voelt en je kunt er uiteindelijk ziek van worden. En als klap op de vuurpijl wordt je creativiteit dus sterk belemmerd en kun je lastiger oplossingen vinden voor de uitdagingen waar je mee zit. Je kunt hier eenvoudig iets aan doen dat veel mensen niet weten. Bewustwording creëren dat je het ervaart is een belangrijke stap. Dit doe je onder andere door mindfulness toe te passen.

Door mindfulness en meditatie te integreren in je leven, zul je de gehele dag vanuit je neocortex kunnen leven. Mindfulness heeft veel voordelen, het legt nieuwe verbanden in je hersenen, waardoor je meer controle hebt, minder stress ervaart en je beter voelt – geen flight of flight meer voor jou dus! Er zijn verschillende manieren hoe je dit het best kan toepassen, thuis, tijdens je werk, lang of kort. Hoe je dat doet, leer je in de training Creëren voor Professionals. Zodat jij baas over eigen lichaam blijft. Je zult daarmee ruimte maken voor maximale creativiteit door de dag heen!

“Een training van een compleet andere orde dan al het andere dat er op de markt is! Diepgaand inzicht in jezelf en je ontwikkelt direct soft-skills waarmee je indrukwekkende resultaten boekt. Wáánzinnig goed!!!”

– Gino Stolk, Co-founder Online marketingbureau onlinevisual.nl

2. Zet je onderbewuste brein op kansen, met NLP en NAC

Door onze levens heen, met name in onze jeugd, krijgen we conditionering mee. Van onze ouders, leraren, vriendjes en uiteindelijk alle mensen en gebeurtenissen die we tegenkomen. Conditionering houdt in deze zin ook in, de ideeën die wij hebben over de wereld. Over hoe de wereld werkt, hoe causaliteit werkt (als ik dit doe, dan is dat het resultaat), hoe andere mensen werken en bijvoorbeeld wat mogelijk is voor jou in bepaalde situaties, in je carrière en in je leven.

Het boeiende aan deze conditionering is dat het, als het ware, filters over de werkelijkheid heen legt. En in onze levens ervaren we de wereld ‘door deze filters heen’. We bekijken echter zelden de filters zelf! Maar het onder de loep nemen van deze filters én jezelf her-conditioneren met NLP en NAC is waar de echte ontwikkeling gebeurt. Door dit te doen, pak je ‘het probleem’ bij de wortel aan en zal je leven nooit meer hetzelfde zijn. Letterlijk, je gaat de wereld anders zien en je gaat mogelijkheden zien en benutten die je voorheen niet eens voor mogelijk hield. In de training Creëren voor Professionals leer je NLP en NAC zeer gericht in te zetten. De focus ligt op de praktijk om maximale effectiviteit te bereiken. Wij geloven dat een training pas echt waardevol is wanneer het je leven en je carrière transformeert. En dat is precies wat de training doet!

3. Zorg voor de juiste emotionele staat

De derde basisregel is waarschijnlijk het meest revolutionair, het minst bekend, het minst toegepast van alle drie én het meest transformerend! Dit onderdeel gaat in op het bewust beïnvloeden van je emotionele staat. Veel mensen worden geleefd. Maar als je de dag begint met zelf te kiezen hoe je je voelt en wat je intenties zijn, dan zal je dag volledig anders verlopen. En als je vervolgens ook gedurende de dag actief blijft managen hoe je je voelt, dan zal je leven nooit meer hetzelfde zijn. Je ervaart op continue basis gevoelens van geluk en straalt dit uit naar alle personen om je heen. Maar bovenal: het zet je in de optimale modus voor maximale creativiteit. In de 2-daagse training Creëren voor Professionals leer je in detail hoe dit werkt en hoe je dit zeer effectief kunt inzetten!

Op 15 en 16 juni is de training Creëren voor Professionals. Meld je nu aan en krijg 100,- euro vroegboekkorting. Wist je dat 90% van onze deelnemers het door de werkgever betaald krijgt d.m.v. opleidingsbudget? En als je het zelf betaalt, je een groot deel via de belastingdienst terugkrijgt?

In deze blog lees je over de 3 basisregels om maximale creativiteit in je dag te behalen. Het zijn basisregels die je waarschijnlijk niet op school of later op de universiteit hebt geleerd. En dit is in feite te bizar voor woorden, want als je dit toepast word je maximaal creatief!

1. Zorg ervoor dat je vanuit je neocortex leeft

Ook al lijkt het één grote grijze massa, onze hersenen bestaan eigenlijk uit drie breinen, je neocortex, je limbische brein en je reptielenbrein. Je neocortex is het gedeelte in je hersenen waar je creativiteit vandaan komt. Het kan zijn dat je creativiteit wordt geblokkeerd door de dag heen, omdat je fight-, flight-, or hide-respons wordt aangewakkerd. Deze respons wordt aangewakkerd wanneer er iets gebeurt waardoor je onderbewuste brein gevaar herkent. Dit gebeurt al wanneer je in een lastige vergadering zit, je schoonmoeder iets onaardigs zegt, of zelfs als je later op de bank zit en aan het moment met je schoonmoeder denkt! Door aan stressvolle gebeurtenissen of dingen te denken, wordt precies dezelfde respons in werking gezet.

De veelheid aan impulsen en sociale interacties in de huidige samenleving, zorgen ervoor dat je veel in de fight-, flight- or hide- respons leeft. En dat heeft aanzienlijke gevolgen. Want deze respons zorgt ervoor dat hormonen als cortisol en adrenaline urenlang (per keer!) door je lichaam gieren. Dit zorgt ervoor dat je je urenlang of soms dagenlang ‘gestrest’ voelt en je kunt er uiteindelijk ziek van worden. En als klap op de vuurpijl wordt je creativiteit dus sterk belemmerd en kun je lastiger oplossingen vinden voor de uitdagingen waar je mee zit. Je kunt hier eenvoudig iets aan doen dat veel mensen niet weten. Bewustwording creëren dat je het ervaart is een belangrijke stap. Dit doe je onder andere door mindfulness toe te passen.

Door mindfulness en meditatie te integreren in je leven, zul je de gehele dag vanuit je neocortex kunnen leven. Mindfulness heeft veel voordelen, het legt nieuwe verbanden in je hersenen, waardoor je meer controle hebt, minder stress ervaart en je beter voelt – geen flight of flight meer voor jou dus! Er zijn verschillende manieren hoe je dit het best kan toepassen, thuis, tijdens je werk, lang of kort. Hoe je dat doet, leer je in de training Creëren voor Professionals. Zodat jij baas over eigen lichaam blijft. Je zult daarmee ruimte maken voor maximale creativiteit door de dag heen!

2. Zet je onderbewuste brein op kansen, met NLP en NAC

Door onze levens heen, met name in onze jeugd, krijgen we conditionering mee. Van onze ouders, leraren, vriendjes en uiteindelijk alle mensen en gebeurtenissen die we tegenkomen. Conditionering houdt in deze zin ook in, de ideeën die wij hebben over de wereld. Over hoe de wereld werkt, hoe causaliteit werkt (als ik dit doe, dan is dat het resultaat), hoe andere mensen werken en bijvoorbeeld wat mogelijk is voor jou in bepaalde situaties, in je carrière en in je leven.

Het boeiende aan deze conditionering is dat het, als het ware, filters over de werkelijkheid heen legt. En in onze levens ervaren we de wereld ‘door deze filters heen’. We bekijken echter zelden de filters zelf! Maar het onder de loep nemen van deze filters én jezelf her-conditioneren met NLP en NAC is waar de echte ontwikkeling gebeurt. Door dit te doen, pak je ‘het probleem’ bij de wortel aan en zal je leven nooit meer hetzelfde zijn. Letterlijk, je gaat de wereld anders zien en je gaat mogelijkheden zien en benutten die je voorheen niet eens voor mogelijk hield. In de training Creëren voor Professionals leer je NLP en NAC zeer gericht in te zetten. De focus ligt op de praktijk om maximale effectiviteit te bereiken. Wij geloven dat een training pas echt waardevol is wanneer het je leven en je carrière transformeert. En dat is precies wat de training doet!

3. Zorg voor de juiste emotionele staat

De derde basisregel is waarschijnlijk het meest revolutionair, het minst bekend, het minst toegepast van alle drie én het meest transformerend! Dit onderdeel gaat in op het bewust beïnvloeden van je emotionele staat. Veel mensen worden geleefd. Maar als je de dag begint met zelf te kiezen hoe je je voelt en wat je intenties zijn, dan zal je dag volledig anders verlopen. En als je vervolgens ook gedurende de dag actief blijft managen hoe je je voelt, dan zal je leven nooit meer hetzelfde zijn. Je ervaart op continue basis gevoelens van geluk en straalt dit uit naar alle personen om je heen. Maar bovenal: het zet je in de optimale modus voor maximale creativiteit. In de 2-daagse training Creëren voor Professionals leer je in detail hoe dit werkt en hoe je dit zeer effectief kunt inzetten!

Op 15 en 16 juni is de training Creëren voor Professionals. Meld je nu aan en krijg 100,- euro vroegboekkorting. Wist je dat 90% van onze deelnemers het door de werkgever betaald krijgt d.m.v. opleidingsbudget? En als je het zelf betaalt, je een groot deel via de belastingdienst terugkrijgt?

“Een training van een compleet andere orde dan al het andere dat er op de markt is! Diepgaand inzicht in jezelf en je ontwikkelt direct soft-skills waarmee je indrukwekkende resultaten boekt. Wáánzinnig goed!!!”

– Gino Stolk, Co-founder Online marketingbureau onlinevisual.nl

Prestatie Meesters

Training die je leert leven vanuit je kern

© 2018-2023 Prestatie Meesters.

© 2018-2023 Prestatie Meesters.

Download gratis e-book!


Vraag gratis en vrijblijvend het baanbrekende e-book aan met het 7-stappen-plan voor


Meesterschap over je carrière en privé-leven.

Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Met deze aanvaag ga ik akkoord met het ontvangen van mails van Prestatie Meesters.
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!

Prestatie Meesters

ONGEKENDE DOELEN

BINNEN HANDBEREIK

DOWNLOAD DE BROCHURE

Download de Prestatie Meesters Manifesteren voor Professionals brochure

Vul je emailadres in en ontvang de brochure direct in je mailbox
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!

Download de Prestatie Meesters Manifesteren voor Managers brochure

Vul je emailadres in en ontvang de brochure direct in je mailbox
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!
Veld is verplicht!

Prestatie Meesters

Adres: Assendorperdijk 1, 8012 EG Zwolle
Tel.: +31 (0)85 130 2334

Algemene informatie

E-mail: info@prestatiemeesters.nl

Cursisten- en financiële administratie

E-mail: administratie@prestatiemeesters.nl